• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ünlü tabip Mehmet Öz kız kardeşine dava açtı!

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, geçen yıl vefat eden pederi Prof. Dr. Mustafa Öz’ün vasiyetnamesinin iptali için kız kardeşi Nazlım Suna Öz’e dava açtı.

Yerküre çapında tanınan hekim Mehmet Öz, babası Prof. Dr. Mustafa Öz’ün vefatının akabinde geçmişe mirasçıları olarak annesi Yıldız Suna Öz ile kardeşleri Fatma Seval Öz ve Nazlım Suna Öz’ü dava açtı. Dava dilekçesinde, “Prof. Dr. Mustafa Öz, 2003’te birinci vasiyetnamesini düzenlemiştir. Sarıyer’deki 492 metrekarelik bahçeli iki katlı binayı kızı Nazlım Öz’e bırakmıştır. Taşınmazın Nazlım Öz’e bırakılması, sair mirasçıların saklı hisselerine tecavüz niteliği oluşturacağından bu vasiyetnamenin iptali gerekmektedir. Mustafa Öz, 2008’de 2. bir vasiyetname daha hazırlamış ve 1. vasiyetnamedeki iradesini değiştirmiştir. Birinci vasiyetnamenin iptal edilmesi gerekmektedir” denildi.

İHTİYATİ ÖNLEM İSTEDİ

Mehmet Öz’ün avukatı, “Davalı ismine tüm bankalardaki mevduat, kiralık kasa vb. tüm hesaplara, davalı ismine kayıtlı tüm taşınmazlara ihtiyati önlem kararı verilmesini talep ediyoruz” dedi. Davaya karşılık veren Nazlım Öz’ün avukatı ise “Mehmet Öz’ün 2. vasiyetnamenin tasdikli olduğuna ait söyleminin nazara alınmamasını istiyoruz. Nazlım Öz’ün mal varlığına önlem konulması ve hesapların araştırılması yanındaki talebinin de reddi gerekir” dedi. 

ETİKETLER