• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tretin krem nedir, ne işe yarar? Tretin krem nasıl kullanılır? Tretin kullananların tefsirleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Cilt lekeleri ve sivilce konusunda adeta bir kurtarıcı vazifesi gören Tretin krem yalnızca eczanelerde satılıyor. Günümüzde birçok kişinin gerek çevre medyada gerekse inernetteki araştırmaları sonucunda karşılaştıkları Tretin krem hakkında tüm detayları araştırdık. Tretin krem nedir, ne işe yarar? Tretin krem kullananların tefsirleri nedir? Öğrenmek için metnimizi inceleyebilirsiniz.

Etken unsuru Tretinoin olan Tretin krem cilt hücrelerini besleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olan, A vitamininin cilde sürülebilen bir ilaçtır. Deriye uygulandığında derinin en üst tabakası olan epidermise ilişkin hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için aşırı keratin oluşumunu basınçlar ve derinin kendisini onarma mekanizmalarını uyarır.  Kısa vadede cildi onararak lekelerin giderilmesinde büyük rol oynayan Tretin kremi bilirkişi hekiminize danışarak kullanabilirsiniz. Tretin kremi Komedon (cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar), püstül (içi irinle dolu kabarcık) ve papüllerle (deride küçük, kenarları uygunca zahir kabartılar) birlikte görülen Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde ve Psoriazis (sedef hastalığı), İktiyozis (balık pulu hastalığı) ve Hiperkeratozis (deri kalınlığının artması)  tedavisinde kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan etken unsuruna karşı bir alerjiniz var ise önemli sıhhat sıkıntılarına neden olabilir. Bu yüzden eksper hekiminiz tarafından onay almalısınız. 

30 gramlık tüplerde satılan bu krem beyaz renktedir. Assos İlaç firmasının tasarrufa sunduğu yararlı ve tesirli bir ilaçtır.

TRETİN KREM NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o formda kullanmanız gerekmektedir. İlacı uygulayacağız nahiyeyi temizleyin. Parmağınızın ucuyla ufak ölçüde aldığınız ilacı lezyonlu deri nahiyesine hafifçe sürün. Günde bir sefer geceleri uygulanmalıdır.

Tasarruf sonrası ciltte pul pul dökülme ve hafif yanma üzere tesirler sıradan kabul edilmekle birlikte, Tretini sürdükten sonra katiyetle güneşe çıkılmamalıdır.

TRETİN KREMİN FİYATI

Vücuttaki leke, akne tedavisinde, cildi yapılandırmada hem de yaşlanmanın önüne geçmede yararları olan Tretin Krem 45.04 TL‘dir.

ETİKETLER