• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Süratli bronzlaşmak için ne yapılır? Kolay bronzlaştıran 5 prosedür

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Yaz aylarında vücudumuz gereksinimi olan D vitaminini bol bol karşılıyor. Bununla bir arada bilhassa tatile çıkanların en çok araştırdıkları bahisler arasında süratli bronzlaşmak için ne yapılır ve kızarmadan bronzlaşmanın yolları nelerdir soruları var. Bugünkü metnimizde merak ettiğiniz bu soruların karşılığını araştırdık. Kısa vadede sağlıklı bir biçimde bronzlaşmak için yapılır? Kızarmadan bronzlaşmak için ne yapılmalı? öğrenmek için metnimize göz atabilirsiniz.

Yaz geldiği vakit birçok hatunun, bilhassa de beyaz tenli bayanların akıllarına gelen birinci şey bronzlaşmak olur. Ancak açık tenli bayanlarda koyu renk pigmentleri az olduğundan ötürü güneşlenerek bronzlaşmak çok çetin olur. Birinci aşamada kıpkırmızı olup daha sonra kararırlar lakin bu kararma bir türlü bronzluk kademesine gelmez. Sıcak havaların kendini ağır bir biçimde gösterdiği şu günlerde doyasıya güneşlenmek ve yaz aylarının tadını çıkarmak isteyenler için süratli ve sağlıklı bir halde bronzlaşmanın yollarını araştırdık.

ŞAPKA

Güneşlenirken en büyük dostunuz şapkanızıdır. Güneş gözlüğü alanına şapka tercih etmeniz gözlerinizi korumakla birlikte, güneşten gelen ışığın hipotalamus bezini uyarmasıyla melanin üretimini artırarak bronzlaşmanızda artı tesir gösterir. Bu yüzden hem başınızı korumak hem de had bozucu gözlük izlerinden kaçınmak için şapka akıllıca bir korunma tercihi olacaktır.

GÜNEŞ YANIĞI NASIL MAKBUL? Deniz sonrası yanıklar için kolay tahliller

MEYYIT DERİLERDEN ARININ

Cildinizin üzerinde oluşan meyyit deriler süratli bronzlaşmanızın önünde köstek oluşturur. Bir çok kozmetik firması tarafından sunulan cilt temizleyici birebir hengamda peeling tesirli losyonlar sayesinde cildinizi meyyit hücrelerden arındırmalısınız.

KAHVE SISTEMI İLE BRONZLAŞMA

Hazırlayacağınız kahve kürünü cildinize sürerek hanede doğal bir bronzluk için gereken her şeye sahip olabilirsiniz. Üstelik kahve kürü selülitlerinize de yeterli gelecektir.

Gereçler:

Bir fincan kahve tozu
2 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Edindiğiniz kahve tozu ile birlikte zeytinyağını macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Bu karışımı yüzünüz, bacaklarınız ve kollarınız öncelikli olmak üzere tüm vücudunuza uygulayın. Bu karışım yaklaşık 15 dakika boyunca cildinize bırakın. Ilık su ile yıkayın.

LİMON İLE BRONZLAŞMA

Limon suyu cildin güneş ışığına hassaslığını artırabileceğinden birebir metodu güneşlenirken pratiğiniz önerilmemektedir.Uygulanması kolay olan bu metot, taze limondan sıktığınız limon suyunu cildinize pratiğiniz ile yapılır. Bu uygulamayı yaptıktan sonra 15 dakika bekleterek ılık su ile yıkamanız önerilir.

VAZELİN İLE BRONZLAŞMA

Vazelin kuru olan yerlerinizi nemlendirmek için epeyce ülkü bir seçenektir. Bronzlaştırıcı kreminizi pratikten evvel vazelin uygulayın. Böylelikle vazelin bronzerın cildinize daha düzgün yayılmasını sağlayacak ve şık bir bronzluk sağlayacaktır.

KIZARMADAN BRONZLAŞMANIN YOLLARI

Beyaz tenli ve hassas ciltli şahıslar, güneşe çıkmadan evvel çok dikkat etmelidir. Gün ışığından zarar görmemek için kısa aralıklarla güneşe çıkmalıdırlar.

Tatilin birinci vakitlerinde, öğlen saatlerinde dışarıda olmak konumuna 5-10 dakikalık aralıklarla gün ışığına çıkılmalı ve bu müddet tatil boyunca uzatılmalıdır.

Beyaz tenli insanlarda güneş yanıklarının oluşma riski sair ciltlere nazaran daha ziyadedir. Bu yüzden 50 faktörlü güneş kremi kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz.

Beyaz tenli şahıslar saat 16:00’dan sonra 30 dakikayı geçmeyecek biçimde güneşlenmelidir.

Kumral tenli kimselerde güneşlenirken beyaz tenli bireyler kadar dikkat etmeli ve bronzlaşma müddetini kademeli olarak arttırmalıdır.