• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Soğuk havalardan cilt nasıl korunur?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Cildinizi soğuk rüzgarlardan korumak için kesinlikle bakım yapmalı ve kurumasını önleyerek kremler kullanmalısınız. Bu adımı yapmak kırışıklıkların azalmasında büyük rol oynuyor. Sizler için soğuk havalarda cildinizi rahatlatacak meskende yapabileceğiniz maskeleri bir araya getirdik.

Kış aylarında olumsuz hava kurallarından en çok da cildimiz etkilenir. Soğuk hava, yağmur, rüzgar; her devir cildi yoran, yıpranmış görünmesine neden olan iklim koşullarıdır. Bununla birlikte kışın gün boyunca egzoz dumanı, baca dumanı üzere olumsuz koşullara maruz kalmış ciltte erken yaşta kırışıklık görülmesi maatteessüf mümkündür. Devranla hassaslaşan cilt bu mevsimde yanlışsız bakımı yapmak kıymetlidir. Cildinizi devamlı duru tutarak sivilce ya da siyah nokta üzere oluşabilecek cilt meselelerini engellemiş olursunuz.Bakım rutininizi değiştirerek ya da meskende bir kaç gereç ile yapabileceğiniz bakım kürleri, cildinizin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Rüzgarla bir arada gelen kuru cilt problemiyle baş etmeye çalışanlar için mükemmel bir teklifimiz var. Önce oda sıcaklığından biraz daha sıcak bir suyla yüzünüzü yıkayın. Bu adım ciltteki gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Ardından herhangi bir temizleme jelini yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Temizleme sürecinden çabucak sonra soğuk suyla cildinizi durulayabilirsiniz. Bu adım da gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır. 

SOĞUK HAVALARDA CİLDİNİZE DÜZGÜN GELECEK 3 FARKLI KÜR;

1- NEM MASKESİ

MATERYALLER

1 adet havuç
Yarım olgunlaşmış avokado
1 yemek kaşığı bal
1 adet yumurta sarısı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Havucu tavada yumuşayana kadar pişirin. Akabinde avokado ile birlikte ezerek içerisine bal, zeytinyağı ve yumurta sarısını ekleyin. Homojen kıvama gelen kadar karıştırın. Temizlenmiş cildinizde 15 dakika boyunca bekletin. Ilık su ile temizleyebilirsiniz.

2- PARLAK VE CANLI GÖSTEREN MASKE

GEREÇLER:

1 tatlı kaşığı mısır unu
Alabildiği kadar tuzsuz tereyağı
1 çay kaşığı saf zeytinyağı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm materyalleri bir kasede karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra 15 dakika dinlenmesini bekleyin. Duru cildinize uygulayıp kurumasını bekleyin. Kuruyan maskeyi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

3- CİLDİ RAHATLATAN MASKE

MATERYALLER

Yarım muz
2 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Gereçleri homojen hale gelene kadar bir kasede karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayıp, 20 dakika bekletin. Akabinde ılık su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz.