• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Siyah saç rengi nasıl açılır? Doğal yollarla saç rengi açmanın yolları

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Siyah saç rengi umumiyetle yaz aylarında ton olarak açıldığında hem daha havalı hem de daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Siz de meskeninizde yapacağınız kimi formüllerle doğal bir biçimde saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Pekala doğal bir formda saç rengi nasıl açılır? Siyah saçı boyasız açmanın yolları nelerdir? Gelin birlikte öğrenelim…

Saçlarını siyah renge boyayan şahısların en büyük sıkıntılarından biri doğal rengine kavuşturmak için açma sürecidir. Kolay kolay siyah saç rengini açamayan şahıslar günümüzde birtakım bayanların ve kuaförlerin kullandığı prosedürleri deneyebilir. Kendi ellerinizle saçlarınızın ton renginden bir kaç ton açık boya ile saçlarınızın rengini açmayı denediniz ve rastgele bir değişiklik ile karşılaşmadıysanız kesinlikle hazırladığımız metotlara bir göz atmalısınız. Zira saçlarınıza uygulayacağınız her süreç daha ziyade saçlarınızın zarar görmesine sebep olacaktır. Evet bu yollar nelerdir? Doğal formüllerle siyah saç renginde açılma nasıl yapılır? Öğrenmek isterseniz metnimizi inceleyebilirsiniz.

PEROKSİK İLE SİYAH SAÇ RENGİ AÇMANIN YOLLARI

Yalnızca eczane ve kimi kozmetik dükkanlarında bulunan  Kolestol likit Peroksit ile siyah saç renginizi kolay kolay açabilirsiniz. Bu prosedür başkalarına nazaran riskli olsa da sonucu birçok kişi şad kalmıştır. Sarın aldığınız  kolestol likit peroksikini saçlarınıza uygulayacağınız hengam kesinlikle bir eksper tarafından destek almalısınız. Çokça uyguladığınızda saçlarınızın yanarak kopmasına velev daha beğenilmeyen sonuçlarla müsabakasına neden olabilirsiniz.Eğer saç renginiz açık tonlarda ise %5 ile %6 civarında almalısınız. Saçlarınız nispeten koyu ve siyah bir renge sahipse, %8 ile %9 civarında bir peroksit kullanmanız gerekmektedir.

Eseri bir kabın içerisine koyup, temiz olan saçlarınıza uygulayın. Akabinde 2 ile 3 dakika bekleyip, saç kurutma makinesi ile kurutun. Daha sonra saçlarınızı şampuanla şıkça yıkayın. Uyguladığınız ortamlarda bariz halde açılma olacaktır. 

PEKALA DOĞAL YOLLARLA SİYAH SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR?

Saçlarınızın daha az yıpranması dökülme ve kopmaların önüne geçmek istiyorsanız kesinlikle doğal metotları tercih etmelisiniz. 

– Çaydanlığa suyu koyup içerisine bir tutam kurumuş papatya atın. Bir taşım kaynayınca ocağın altını kapatıp demlenmesini sağlayın.Ilık hale geldiğinde açlarınıza şık masaj yaparak yedirin. Papatya suyu sürülü bir halde saçlarınızı güneşte bekletin.Bir müddet sonra siyah saç renginizde açılma olacaktır.

Siyah saçların renginde açılma olmasını isteyen hatunların denemesi gereken bir sistemde limon kullanmaktan geçiyor. 1 adet limonu suyun içine sıkarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza uygulayın. Akabinde kuruyana kadar güneşte bekleyin. 

 Kullandığınız saç kremine 1 çay kaşığı tarçın ekleyerek karıştırın. Karışımı saçlarınıza şıkça uygulayın. 4 ile 5 saat arasında bekleyin. Akabinde yıkayarak durulayın. Saçlarınızda bariz bir açılma olacaktır. Lakin birçok kişi tarçın kokusunun saçta kalmasından ötürü bu usulü tercih etmemektedir.

ETİKETLER