• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Silverdin Krem ne işe yarar? Silverdin Krem nasıl kullanılır? Silverdin Krem fiyatı

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Günümüzde yanık ve yara kremi olarak bilinen Silverdin krem, bilinmesine rağmen yaraların ve yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır. Yanık ve yara için kullanılan en tesirli kremler arasında bulunan Silverdin krem, yaraların ve yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır.Peki Silverdin Krem ne işe yarar? Silverdin Krem nasıl kullanılır? Silverdin Krem fiyatı nedir? öğrenmek istiyorsanız metnimize göz atabilirsiniz.

Silverdin krem, içerisindeki etken husus olan gümüş sülfadiazin sayesinde bakterilerin cilt yüzeyinde gelişmesini ve artmasını handikaplar. Her türlü yara ve yanıklarda oluşan iltihaplara sebep olan bakterileri yok eder. Eczanelerde reçete ile satılan bu krem 40 gramlık kutularda ve 400 gramlık kavanozlarda reçete ile satılmaktadır. Her 1 gramı silverdin 10 mg gümüş sülfadiazin içerir. Her türlü mikrop oluşumunu engelleyen ve enfeksiyonlara sebep olan bakterileri yok eder. Yatak yaralarının neden olduğu iltihabı önler. Umumi olarak tabiplerin reçete ile verdiği silverdin kremi eczanelerden reçetesiz olarak da alabilirsiniz.

SİLVERDİN KREM NASIL KULLANILIR?

Silverdin krem nasıl kullanılır sorusunun karşılığı çok kolaydır. Öncelikle hekiminizi size reçete ettiği formda kullanmaya dikkat etmelisiniz. Silverdin krem prospektüs kısmını düzgün bir biçimde okuyun. İçerisindeki etken hususa karşı alerjiniz varsa katiyen kullanmayın ya da hekiminize danışın. Umumi olarak tasarruf formu ise;

Hekiminiz tarafından size nasıl reçete edildiyse o halde kullanın.

Rastgele bir yan tesirini hissettiğiniz silverdin kremin tasarrufu bırakıp hekiminizi bilgilendirin.

İçerisindeki etken hususa karşı rastgele bir alerjiniz bulunuyorsa mutlaka kullanmayın.

Silverdin kremin uygulanacağı yara ve yanık olan nahiyeyi öncelikle temizleyin.
Yanmış yahut yara olan meyyit deriyi ( çok büyük değilse ) alın.

İnce bir tabaka halinde yere sürün.

Üzerine varsa tedavi maksatlı kullanılan sargı bezi ile sarın. Şayet sargı beziniz yoksa steril edilmiş bir bez ile kapatın. Günlük tasarruf dozu olarak da 1 kere sürmeniz yerinde olacaktır.

SİLVERDİN KREMİN FİYATI NEDİR?

Silverdin krem hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satılmaktadır. Ama reçeteli satıldığı hengam bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır. Silverdin krem fiyatı 8.32 TL’dir.

ETİKETLER