• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç tiplerine nazaran bakım teklifleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

İnce telli, kıvırcık, boyalı, yağlı… Saç tiplerine nazaran bakım teklifleri sayesinde, hak ettiği sıklığı onlara sunabilirsiniz. Üstelik, hususî haberlerimizle işin bilirkişisinden saç bakım pratiklerini öğrenebilirsiniz.

Kış günlerinde soğuktan etkilenip bere altında kırılan, mevsim geçişlerinde dökülen, yazın güneşte nemini kaybeden saçlar her devir şahsi bir bakıma muhtaçlık duyuyor. Morfose eksperleri, farklı saç tiplerine ve saça yapılan süreçlere hususî tekliflerde bulundu.

Kuru ve ince telli saçlara bakım

Dış etmenlerden kolay kolay etkilenen bu tipteki saçları canlandırıp güçlendirerek sağlıklı ve hacimli bir görünüm elde edilebilir. Bilhassa sıcak süreçlerden evvel ve süreç esnasında saçın nemini kaybetmesini önleyen süt proteini ile saç uçlarında içten dışa müdafaa sağlayan amino asit içerikleri, kuru, kırılgan ve ince telli saçlarda tesirli bir bakım sağlıyor.

Kuru ve kalın telli saçlara teklifler

Kalın telli saçlar gayri saç tiplerine nazaran kurumaya daha yatkın olduğundan hususî bir bakıma gereksinim duyuyor. Yüksek nispette E vitamini içeren argan yağı ile formüle edilen bakım eserleri, bu tip saçlardaki kuruluğu ve kırıkları önlüyor, mat saçları canlandırarak parlaklık kazandırıyor. Argan yağı özü birebir devirde, güç hal alan kalın telli saçlardaki kabarıklıkları düzelterek kusursuz bir görünüm yaratıyor.

Açıcı ile süreç görmüş saçlar için

Balyaj, röfle ve ombre üzere tatbikler saçın tüm havasını değiştiriyor ama bu süreçler açıcı kullanılarak yapıldığından kesinlikle şahsi bir bakım uygulanması gerekiyor. Saçımızın yüzde 65 ila 95’ini oluşturan keratinin amino asitler ile birlikte formüle edildiği bakım eserleri, saçın elastikiyetini artırıyor. Bu da saçların kolaylıkla taranmasına, daha yumuşak ve pürüzsüz olmasına imkan tanıyor.

Boyalı saçlar için bakım teklifleri

Saçta en çok uygulanan süreçlerin başında hiç kuşkusuz boya geliyor. Rengini değiştirmek yahut beyazları kapatmak için kullanılan saç boyalarını kullananların da tıpkı vesair süreçleri yaptıranlar üzere saç bakımlarına dikkat etmeleri şart! İçeriğinde protein ve doğal yağlar bulunan boyalar kullanmak, saça parlak ve yumuşak bir görünüm veriyor. Pratiğin akabinde boya kilitleyici özelliği olan bakım eserleri kullanmak ise rengin solmasını önleyerek boyanın ömrünü uzatıyor.

Kimyasal süreç görmüş saçlar için

Saçların sadece rengini değil, modelini değiştirmek için de birtakım kimyasal süreçlerden yararlanılıyor. Kalıcı fön, dalga üzere pratiklerin akabinde saçı himayenin yolu ise keratin özlü bakım eserlerinden geçiyor. Keratin özleri ısı, kimyasal süreç ve çevresel tesirlerden ötürü zarar görmüş saçları ağırlaştırmadan yapılandırıyor. Keratin bakımına ek olarak uygulanan serum ise kırıkları önleyerek ipeksi ve parlak bir görünüm oluşturuyor.

Morfose’dan her saça hususî eser

Saç bakımı, şekillendirme, renklendirme ve şahsî bakım kategorilerinde güçlü eserler sunan Morfose Cosmetics, her saç tipine ve pratiğe hususî seçenekleriyle saçların kusursuz görünmesine imkan tanıyor. Morfose eserleri kuaförlerde, zincir kozmetik mağazalarında ve parfümerilerde satışa sunuluyor.