• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç boyası nasıl akıtılır? Saç boyasını akıtmak için bitkisel tahlil teklifleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Bayanlar saçlarındaki beyazları kapatmak ya da birtakım devirlerde saç rengi ile oynamak için makul aralıklarla saçlarını boyatırlar. Fakat bazen seçtiğiniz boya rengi saçlarınızda istediğiniz etkiyi vermeyerek, görünüm olarak da nahoş olabilir. Oluşan bu imgeyi kısa vadede yok etmek hem de saçlarınızdaki kimyasal boyayı akıtmak için hazırladığımız bitkisel metotları kullanabilirsiniz. Haberin detaylarında saç boyasını akıtan doğal tekniklere basitçe ulaşabilirsiniz.

Her bayan kuaföre giderken hayal ettiği ve beğendiği saçlara kavuşmayı velev. Ancak bu istediğiniz saç renkleri ya da modeller bazen teknik günahlar bazen de kişinin saç yapısından ötürü hayal kırıklığı yaşanacak sonuçlara neden olabilir. Bu durumu kurtarmak için yine saçı boyamak saçların yıpranmasına neden olurken tıpkı hengamda dökülerek azalmasını da sağlar. Beğenmediğini saç renginden kısa müddette kurtulmak istiyorsanız kesinlikle kimyasalların dışında doğal formülleri denemelisiniz. Zira saç boyası saçı çok yıpratır. Üzerine yine kimyasal bir süreç yapmak saçlarınızın parlaklığının gitmesine haddinden fazla dökülmesine neden olacaktır. Saç mütehassıslarından aldığımız haberlere nazaran saç boyasını akıtan yolları sizlerle paylaşıyoruz.

BULAŞIK DETERJANI İLE SAÇ BOYASI AKITMA

MATERYALLER

3 yemek kaşığı karbonat
4 yemek kaşığı kepek önleyici içerikli şampuan
1 yemek kaşığı likit bulaşık deterjanı
Duş bonesi

YAPILIŞI

Bir kasenin içerisinde tüm gereçleri şıkça karıştırın. Daha sonra saçlarınıza sürün. Akabinde duş bonesi ya da streç sinemayla kapatın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

2-3 gün bu metodu deneyin.

KARBONAT VE SİRKEYLE SAÇ BOYASI AKITMA

Bir kasenin içerisinde 2 yemek kaşığı karbonatı duru su ile karıştırın. Karışımı ıslak saçlarınıza şıkça sürün.

10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Akabinde sirke, su ve kokusunu sevdiğiniz bir esans yağ ile karıştırıp saçlarınıza dökün.

Bu karışımı sürdükten sonra saçlarınızı yıkamanıza gerek yok.

4 gün üst üste bu karışımı uygulayın.

EPSOM TUZU İLE SAÇ BOYASI AKITMA

Bir yemek kaşığı kadar karbonatı yeniden 1 yemek kaşığı epsom tuzunu 1 bardak suyun içerisinde karıştırın. Akabinde saçlarınızın tamamına sürüp 20 dakika bekletin.

Beklettikten sonra saçlarınızı doğal içerikli bir şampuan ile yıkayıp, şıkça nemlendirin.

3 gün üst üste uyguladığınızda değişimi siz de fark edeceksiniz.

ETİKETLER