• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ozon yağı nedir? Ozon yağının cilde yararları nelerdir? Ozon yağı nasıl sürülür?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Son yılların en çok satan ve eksperler tarafından önerilen ozon yağı, başta vücut sıhhati olmak üzere ciltteki birçok meselesi ortadan kaldırıyor. Siz de akne, siyah nokta yahut leke üzere sıkıntılarla baş etmeye çalışıyorsanız kesinlikle ozon yağını denemelisiniz. Pekala ozon yağının cilde yararları nelerdir? Ozon yağı cilde nasıl uygulanır? Ozon yağı nereden alınır? Ozon yağının fiyatı nedir? Öğrenmek için metnimize göz atın.

Ozon yağı, yüksek kalitedeki organik, soğuk sıkılmış, sızma zeytinyağından elde edilir. Ozon zeytinyağına enjekte edildiğinde, yağla etkileşime girer ve yağın içerisinde istikrarlı bir yapıya kavuşur. Ismini birinci sefer duyanların şaşırdığı ozon yağının hem vücuda hem de cilde birbirinden inanılmaz yararları bulunuyor. Süreç geçirdikçe jel kıvamına gelen ve yoğunlaşan bu yağ,  Almanya, Fransa ve Japonya dahil birçok ülkede tedavi maksatlı kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar doğrultusunda ağrıyan yere masaj yapıldığında adeta şifasını gösteren ozon yağının koyu kıvamda olanı başkasına göre doygunluk seviyesi daha ziyadedir. 

Bilhassa bayanların karşılaştıkları rahim kanserinden egzama tedavilerine, böcek ve arı sokmalarından sivilcelere kadar birçok sorunu ortadan kaldıran ozon yağı hakkında bir araştırma yapıldı. Yapılan bu araştırmada ozon yağının cilde bilinmeyen yararları ortaya çıktı. Pekala bu yararlar neler?

Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olarak, yaraların güzelleşmesini hızlandırır. Arı sokması sonrasında oluşan şişme, kızarıklıklara yeterli gelen ozon yağı akne tedavisinde de epeyce tesirlidir. Nemlendirici bir yüz kremi işlevi gören ozon yağı külliyen doğal olduğu için hayvanlardaki yaralar için kullanılabilir.

Makyaj temizlemek için makul olan ozon yağı, güneş yanıkları için kullanılabilir. Yağ bezi enfeksiyonlarına âlâ gelebilir. Selülitleri temizleyen ozon yağı, saç kıran tedavilerinde de kullanılıyor. 

NOT: Ozon yağını vücudunuza uygulayacaksanız, mümkün olduğu kadar gece yatmadan evvel kullanmaya ihtimam gösterin.

AKNELERİ GİDERMEK İÇİN OZON YAĞI TEDAVİSİ

Ozon yağını yüzünüzü yıkadıktan sonra akneli kesimlere uygulayın (günde 2 kez). Bu sayede yüzdeki dolaşımı arttıran ozon yağı, cildin gün içinde maruz kaldığı zararlı toksinlerden arınmasına da ek sağlar.

EGZAMA VE PİŞİKLERE KARŞI OZON YAĞI TEDAVİSİ

Egzamalı kesimlere günde 2 sefer ozon yağı uygulayın. 1 çay kaşığı ozon yağını banyo suyuna ekleyerek yıkanabilirsiniz. Birebir halde pişik olan nahiyelere güzelleşme olana kadar günde 2-3 kez kullanın. Ozon yağı, cildinizin yanmasını ve acısını dindirecek, düzgünleşme sürecini hızlandıracaktır.

KEPEK VE SAÇ PROBLEMLERINE KARŞI OZON YAĞI TEDAVİSİ

Saçınızı yıkadıktan sonra ozon yağını saç derinize uygulayın. Derinin içine akıllıca hafifçe masaj yaptıktan sonra saçlarınızı ılık bir havluyla sarın ve yaklaşık 1 saat o biçimde bekleyin.

ETİKETLER