• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Leonardo DiCaprio’dan Amazonlar’a 5 milyon dolar bağış

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Oscar armağanlı yıldız oyuncu Leonardo DiCaprio tamamı Amazon Orman Fonu’na kalmak üzere bir yardım kampanyası başlattı.

Dünyaca ünlü yıldız Leonardo DiCaprio, Instagram hesabı aracılığıyla hayırseverler Laurene Powell Jobs ile Brian Seth’in de desteklediği Earth Alliance isimli topluluk Amazon Orman Fonu’nun web sitesi aracılığıyla yardım kampanyasına destek verdi.

DiCaprio, paranın tamamının şu anda nahiyede tahribata neden olan yangına karşı Amazon’da ömrün sürdürülebilirliğini ve biyolojik çeşitliliği muhafazaya çalışan yerli topluluklara ve başka yerlilere gideceğini açıkladı. Alliance, ayrıyeten Brezilya yağmur ormanlarının onarılmasına yardımcı olacak bağışlar talep etti.

DiCaprio, “Dünyanın ciğerleri” olarak bilinen Amazonları restore etmek ve korumak için başlattığı kampanyada çevre ağlar aracılığıyla, hayranlarını da bu kıymetli hizmete ekte bulunmaya davet etti. Ayrıyeten “bağışlarınızın yüzde 100’ü Amazon’u korumak için çalışan kişilere gidecek” diye kelam verdi.

ETİKETLER