• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Konutta çalışanları motive edecek, verimliliği artıracak yollar

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Koronavirüsün yaygınlaştığı son vakitlerde vatandaşlar meskenden çalışmaya başladı. Evet, konuttan geçen süreç zarfıda mesai vadelerindeki verimin artması için ne üzere formüller takibe alınmalıdır? İşte, cevaplar…

Hanede çalışmanın en hoş yanı; elbet hane koşullarında rahat ve konforlu çalışmaktır. Konsantre olmak, dikkatli çalışmak ve kafayı işle meşgul etmek için yapılması gereken olağanüstü fikirleri sizler için haberimizin içeriğinde derledik. Nasıl daha yeterli konsantre olabilirim? Çalışmaya odaklanmanın püf noktaları nelerdir? üzere sorulara cevap arıyorsanız akıllıca bir sahifeye yönlendirildiniz. İşte, hanede çalışanları motive edecek mükemmel teklifler…

KONUTTA ÇALIŞANLARIN VERİMLİLİĞİNİİ ARTIRAN TEKLIFLER;

Yazarak kendinize bir hengam çizelgesi ayarlayın. Vakti çalışma, gevşeme, çalışma, yemek, dinlenme, çalışma, atıştırma ve son denetimler olarak sınıflandırmalara ayırınız.

Öncelikle gevşeme olarak isimlendirilen bu vadede; dimdik oturmanızdan kaynaklanan dertleri çözmek üzerine yoğunlaşılmalıdır. Örneğin, kafayı sağa sola yavaşça hareket ettirmek ve elleri dairsel halde döndürmek üzere…

Yemek vadesinde, çok ağır yemekleri yemekten kaçınınız. Hazımsızlık üzere gibisi meseleler yaşadığınız taktirde odaklanmanız yavaşlayacaktır.

Slow yahut hareketli bir müzik hiç farketmez. Ne tıp müzik sizi sakinleştiriyor ve modunuzu yüksek tutuyorsa art fonda çalmayı es geçmeyiniz.

Dinlenme müddetine gelince, bu süreç çalışmanın geri kalan kısmını belirleyecektir. Güzel bir sonuç elde etmek için 15 dakika gözlerinizi dinlendirmeyi ihmal etmeyiniz. Alarmınızı kurun ve kendinize sadece 15 dakika verin.

Ceviz, fındık, kuru üzüm, dut yahut bitter çikolata üzere besinler güç deposudur. Çalıştığınız sıralarda atıştırma vadesinde bu kuruyemişleri tüketmeyi ihmal etmeyiniz.

Kuvvet depolamışken son sürenizi yaptığınız işleri denetim etmeye ayırabilirsiniz. Devir çizelgenizi dilediğiniz devir aralıklarına nazaran değiştirebilir, üzerinde oynama yapabilirsiniz. Örneğin; 15 dakika uyumak alanına pilates yapmak üzere.

ETİKETLER