• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kirazın cilde yararları nelerdir? Hanede kiraz maskesi nasıl yapılır?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Yaz meyveleri arasında en çok tüketilen kiraz, vücuda sağladığı tesirlerin yanı sıra cilde de inanılmaz yararlar sağlıyor. Tabiattan gelen sıklıklar arasında bölge alan kiraz, kendi dahil olmak üzere sapı da , çekirdeği de cilt için yararlıdır. Evet kirazın cilde bilinmeyen yararları nelerdir? Kiraz maskesi meskende nasıl yapılır? Meskende kiraz maskesi yapmanın püf noktaları nelerdir? Gelin birlikte öğrenelim…

Ana vatanı Güney Kafkasya ve Kuzey Anadolu olan kiraz , yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvelerindendir. Doğadan gelen en lezzetli meyveler arasında nokta alan kirazın damak tadınızla birlikte sıhhatinize ve cildinize nispeten ziyade yararı bulunmaktadır. Gözenekleri sıkılaştırıcı tesiriyle sivilcelerinizi engelleyen kiraz kan akışını da hızlandırarak kan hücrelerinizin yenilenmesini sağlar. Tıpkı hengamda lifleri de gerginleştirerek sarkmaları engelleyip cildinizi pürüzsüzleştirmektedir. Kan yapıcı olan kiraz kanı artırarak yüzü solan bireyler için teğe birdir. Mikrop öldürücü tesiriyle de vücudu gayri illetlerden korumakla birlikte gözeneklerdeki mikropları öldüren kiraz sıhhatimiz ve cildiniz için kıymetli yan alır.

CİLT LEKELERİNİ YOK EDEN KİRAZ MASKESİ

MATERYALLER

Kiraz
Yoğurt
Bal
Toz şeker

YAPILIŞI

Kirazları şıkça yıkayıp, çekirdeklerini çıkarın. Daha sonra kirazların suyunu çıkarıp üzerine bal ve toz şekeri ilave edin.

Bal cildi nemlendirirken, toz şeker peeling tesiri oluşturacaktır. En son yoğurdu ekleyerek, cildinize şıkça sürün.

20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla yıkayabilirsiniz. 

CİLT BEYAZLATAN KİRAZ MASKESİ 

GEREÇLER

5 tane çekirdekleri alınmış kiraz
Yarım tatlı kaşığı bal
Gereğince su

YAPILIŞI

Kirazları bir kap içine alarak ezin. İçine bal ve suyu ek ederek karışımı krem kıvamına getirin. Göz muhitine gelmemesine dikkat ederek maskeyi uygulayın. 15 dakika sonra maskeyi cildinizden arındırın. 2 haftada 1 sefer nizamlı olarak uygulayabilirsiniz.

Tanımı verilen kiraz maskesi cildin beyazlaşmasını sağlar. Her cilt tipi için münasip bir sıklık maskesidir.

CİLT RENGİNİ AÇAN KİRAZ KÜRÜ

GEREÇLER

4 tane kiraz
Çeyrek limon suyu
2 çay kaşığı bal

YAPILIŞI

Kirazların çekirdeklerini ve kabuğunu çıkararak ezin. İçine limon suyu ve bal ek ettikten sonra yüzünüze sürün ve 20 dakika sonra durulayın. Haftada 1 sefer uygulayabilirsiniz.

ETİKETLER