• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kilo Almaya Sebep Olan 5 Sabah Alışkanlığı

 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Kilo vermeye kararlı olan bireyler çeşitli diyet programları ve yeme/içme nizamındaki ölçülerini değiştirerek uğraş vermektedirler. Bu plan içerisinde kişi aldığı çokça kalorileri azaltarak yağlı yiyeceklerin tüketiminden uzak durmaktadır.

Ama birçok kişinin yanlış bildiği yalnızca yemek seçmek yahut yemek ölçüsünü azaltmak kilo verme sürecini devam ettirmiyor. Bununla birlikte kilo vermek için yapılması gerekenler arasında birinci sırada günlük rutin hayatınızdaki bir kadro alışkanlıklarınızı da gözden geçirilmesi gerekli olmaktadır.

Yazı İçeriği

 • KİLO ALMAYA SEBEP OLAN 5 SABAH ALIŞKANLIĞI
  • Ziyade yahut Az Uyku
  • Gün Işığı
  • Sistemsiz Kahvaltı
  • Kilo Denetimi
  • Yeteri Kadar Likit Tüketimi

KİLO ALMAYA SEBEP OLAN 5 SABAH ALIŞKANLIĞI

Sabah kahvaltısında tüketilen besinler yahut içeceklerden tutun uyku sisteminize ve daha birçok farklı günlük alışkanlıklarınızı göz arkası ederek kilo verebilirsiniz. Günlük alınan kalori ölçüsü ve tüketilen besinlerin büyük bir tesiri bu alışkanlıklara bağlı olmaktadır.

Çokça yahut Az Uyku

Uyku düzensizliği kilo almaya yarayan kıymetli bir etkendir. Gerekilen teklifler kapsamındaki az yahut ziyade koordinasyona standartlarını aştığınız takdirde kilo sorunları ile karşı zıdda kalabilirsiniz. Sıhhat bir biçimde kilo vermek yahut beslenme sisteminize ek olarak denetimli bir hayat sağlayabilmek ismine günlük bazda önerilen uyku saati 8 saat olmaktadır.

Gün Işığı

İnsan vücudunun sıhhati için sabah uyandıktan derhal sonra gün ışığına muhtaçlık duyulmaktadır. Bu durum özelliklede dimağ ve vücut sistemi için epeyce büyük bir ehemmiyet taşımaktadır. Arı hava ve gün ışığı metabolizmayı mevt cephede etkilemektedir. Tıpkı zaman’da bağışıklık sistemini de olumlu istikamette etkileyen bir husus olmaktadır.

Sistemsiz Kahvaltı

Her sabah yapılan sistemli kahvaltı seansı ile birlikte güne zihinde başlanılmaktadır. Tertipli bir halde yapacağınız bir kahvaltı öğünü sayesinde gün içerisinde alacağınız besinlere dayalı olarak kalori ve sindirim sistemindeki tesirleri yüksek tutmaktadır.

Kilo Denetimi

Sabah uyanır uyanmaz kahvaltıdan önce birinci olarak kilo denetiminizi yapmalısınız. Tartılarak alacağınız sonuç neticesinde gün içerisinde bilinçli yahut bilinçsizce tüketim yapmanız halinde gün sonuna dayalı olarak net bir tartılma doğrultusunda takip altında tutabilirsiniz. Kilonuzu sahih bir halde bilmeniz nispeten kıymetli olmaktadır.

Yeteri Kadar Likit Tüketimi

Güne başlarken kahvaltıdan derhal evvel birkaç bardak su tüketimi metabolizmayı hızlandırarak sindirim sistemini güçlü tutmaktadır. Bu yol tıpkı zaman’da böbrek sıhhati içinde nispeten değerlidir.