• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Influencer nedir? Influencer ne demek, manası nedir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Gittikleri mekanlar, giydikleri kıyafetler, yaptıkları paylaşımlarla dikkat çeken, Instagram takipçi sayısı 100 binleri geçen hatun kullanıcıları. Onlar için ınfluencer deniyor. Yani onlar, sahip oldukları rastgele bir şey hakkında yaptıkları paylaşım ve icmalle belirleyici rol oynuyorlar. Evet kim bu bayanlar ve dikkat çeken paylaşımları arasında neler var? İşte Instagram’ın stil belirleyen moda fenomenleri!

Moda artık hayatımızın bir numaralı bedeli. Son trendler, modeller, renk ve stil teklifleri ve daha birçok kavram, imajımızı oluşturmamızda tesirli noktalar. Münhasıran son devirde ortaya çıkan influencer kavramı bunların üzerine çıkıyor. Pekala nedir bu influencer kavramı ve Instagramın en tanınan influencer ve moda takipçileri bizlere nasıl stiller sunuyorlar? Bir moda fenomeni olmanın yolları nelerden geçiyor? İşte ınfluencer kavramı ve Instagram’ın stil belirleyen moda fenomenleri!

INFLUENCER NE DEMEK?

Öncelikle ınfluencer kavramına bakalım. Son devrin hayli dikkat çeken bu tanımlaması, bilhassa moda, stil ve biçim meydanlarında paylaşımda bulunanlarının kullanmayı tercih ettikleri bir mesleksel tanımlama.

İngilizceden çevirdiğimizde tesir ögesi manasını taşıyan bu söz bizde kendisini tam da bu türlü gören kimseler tarafından kullanılıyor. Yani Inluencer dediğimiz bu şahıslar, içtimaî medya hesapları vb. ortamlarda yapmış oldukları paylaşım ve tahlillerle kullandıkları eserleri, giysi eşyalarını yahut yemekleri aktarıyor ve kişilerin bu eserleri, yemekleri kullanıp tüketmelerinde tesirli oluyorlar.

Bu durum da onları moda fenomeni yapmış oluyor. Giydikleri kıyafetler, şekil ve stilleriyle takipçilerine öncülük ediyorlar. 

Artık de devletimizdeki ınfluencerlara ve yaptıkları paylaşımlara bakalım:

ÜNLÜ INFLUENCERLER

GİZEM SARI TEKİN

Birebir devranda bir YouTube kanalı da olan Gizem Sarı Tekin, makyaj ve giysi üzerine yaptığı paylaşımlarla dikkat çekiyor. Tekin, paylaşımlarında çoğunlukla uzun elbise, kazak ve palto kombinleriyle önümüze çıkıyor.

MELİS EKREM

Kıbrıslı olan ve Londra’da yaşayan Melis Ekrem’in kendi ismine bir Instagram hesabı da bulunuyor. Ekrem, takipçilerine çoğunlukla elbise ve etek üzerine kombinler sunuyor.

BELİZ ŞEN

Öteki isimlere nispetlere daha doğal paylaşımlarda bulunan Şen, yüzücü ve vlogger. YouTube kanalı da bulunan Şen, spor usulde modeller sunuyor ve sıhhat, makyaj üzerine paylaşımlar yapıyor.

SENA SEVER

Her şekilden beşere hitap eden giysi stiliyle beğenilen Sena Sever, influencer deyince akla gelen birinci isimlerden birisi oluyor.