• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gül yağının cilde yararları nelerdir? Gül yağı cilde nasıl sürülür?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Cildinizi sıklaştırmak ve birtakım cilt meselelerini gidermek için saf gül yağını tercih edebilirsiniz. Son devirlerde kozmetik eserlerinin de içerisine eklenen gül yağı birçok cilt sorununu ortadan kaldırarak, cildin sağlıklı ve şık görünmesini sağlıyor. Evet gül yağının cilde nasıl sürülür ve hangi cilt meselelerini giderir? Tüm bu soruların yanıtı haberin detaylarında…

Isparta’nın gözdesi gelir kapısı olan gülün bin bir hali hem sıklık meydanında hem de parfümlerde çokça kullanılıyor. Gülün yapraklarından elde edilen öze gül yağı deniliyor. Sırf 4 ton gül yaprağından yalnızca 1 kilo gül yağı uzun uğraşlar ve emek sonrası elde ediliyor. Kozmetik yerküresinde belli başlı nispette suyla karıştırılarak satışa sunulan gül yağı,başta cilt marazları olmak üzere birçok rahatsızlığa uygun geldiği bilirkişiler tarafından kanıtlandı.

EVET GÜL YAĞININ CİLDE YARARLARI NELERDİR?

Gül yağının içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde cildi kirden arındırarak, canlı ve genç görünmesine yardımcı olur.

Doğal makyaj temizleyici olarak kullanılması önerilen gül yağı, hücrelerin süratli bir halde yenilenmesini sağlar.

Hamilelik periyodunda bayanların en büyük meselelerinden biri haline gelen cilt lekelerini gidermek için kullanabilirsiniz.

– Alerjik cilt sıkıntıları, egzama ve açık yaralarda tedavi edici rolü olan gül yağı, kuru cildin de adeta kurtarıcısıdır.

Bilhassa kış aylarında oluşan kuru cildin gereken nemi alabilmesi için kullanabileceğiniz gül yağı birebir vakitte antiseptik özelliğinden ötürü mikropları öldürmekte tesirlidir.

GÜL YAĞI NASIL KULLANILIR?

Gül yağını cildinize uygulamak istiyorsanız kesinlikle su ile karıştırmalısınız. Vazelinin içerisine 7-8 damla gül yağı ekleyerek ellerinize ve yüzünüze uyguladığınızda nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

Tıpkı biçimde makyaj temizleyici olarak da kullanmak istiyorsanız, kesinlikle su ile karıştırıp inceltmelisiniz.

SİVİLCELER İÇİN GÜL YAĞI MASKESİ

MATERYALLER

6 adet gül yaprağı
1 yemek kaşığı gül suyu
1 çay kaşığı uçucu gül yağı
2 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI

Gül yapraklarını 3 saat boyunca suyun içerisinde bekletin. Daha sonra gül yapraklarını blender ile püre haline getirin. İçerisine gül yağı, bal ve gül suyunu da ek ederek şıkça karıştırın. Akabinde sivilcenizin üzerine sürüp, 10 dakika bekletin. Soğuk suyla temizleyebilirsiniz.

ETİKETLER