• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dudak nasıl dolgunlaştırılır? En kolay ve tesirli doğal dudak dolgunlaştırma

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Dudaklarınızın ince göründüğünü düşünüyor ve kimyasal hiç bir yola başvurmadan dudaklarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız kesinlikle haberimizi okumalısınız. Konutta uygulayabileceğiniz doğal sistemler ile basitçe dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Evet bu prosedürler neler? Doğal usuller ile tesirli dudak dolgunlaştırma yolları nasıl uygulanır? İşte karşılığı:

Her bayanın kendine has ve has dudak hali ve kalınlığı vardır. Ama bu kalınlık ve biçim hengam içerisinde dolgunluk ve sıkılığını yitiriyor. Münhasıran yaş ilerledikçe daha da ince ve sıhhatsiz görünen dudaklarınızı doğal yollarla sağlayabilirsiniz. Hem canlı hem de dolgun dudaklara sahip olmak için maliyeti yüksek olan operasyonlar mahalline hanede kendiniz yapabileceğiniz doğal teknikleri deneyebilirsiniz. 

Makyaj yaparken kalem ile dudak kenarlarından geçerek ya da kimyasal formüllerle dudaklarınızı dolgun göstermekten sıkıldıysanız sizlere vereceğimiz doğal ve bitkisel gereçleri kullanarak dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz.

NANE YAĞI

Duş aldıktan sonra parlak uçlarınıza 1 -2 damla nane yağı alarak dudaklarınıza masaj yapın. Bu uygulamayı yaparken hafif bir yanma hissi olabilir.

BAL

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için en çok kullanılan bitkisel prosedürlerden biri baldır. Bal hem dudaklardaki meyyit derilerin giderilmesine hem de dolgunlaştırılmasına yardımcı olacaktır. Yapmanız gereken  1 çay kaşığı balı diş fırçanızın üzerine koyun. Akabinde dudaklarınızı yavaş hareketlerle ve bastırmadan 5 dakika boyunca fırçalayın. Bu sürecin sonrasında dudaklarınızda gözle görülür bir dolgunluk olduğunu göreceksiniz.

BUHAR MASAJI

1 bardak kaynayan suyun içerisine çok az limon sıkın. Sonrasında ocaktan alıp dudaklarınıza yakın uzaklıkta tutarak buharın dudaklarınıza çarpmasını sağlayın. Buhar dudaklarınıza geldikçe parmak uçlarınız ile 5 dakika boyunca masaj yapın.

DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA EGZERSİZLERİ

Dolgun gözükmesi için en değerli egzersizler gülümseme ve öpücük egzersizidir. Uygulamak için, dudaklarınızın üzerine iki parmağınızı koyun, öpücük atın ve üfleyerek gülümseyin. Bu egzersiz sırasında dudakların büzülmesi dudak kaslarını çalıştırır ve daha dolgun bir görünüme ulaşmayı sağlar. Hareket gün içerisinde en az 10 sefer yapıldığı takdirde bir ay içerisinde sonuç almak mümkündür.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için uygulayabileceğiniz diğer bir egzersiz dudaklarınızı ‘O’ harfini telaffuz edecek halde uzatmaktır. Dudaklarınızı bu biçimde uzattıktan sonra 20 saniye bekleyin ve egzersizi tekrarlayın.