• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Desenli gömlekleri için kombin teklifleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Çiçekli, benekli, geometrik ya da gayrı dizaynlar… Desenli gömlekler, her serisinin en çok tercih edilen modellerinden. Hem pantolonlar hem de eteklerle rahatlıkla kombinlenebilen bu modüller için stil teklifleri ve kombin tüyoları bulunuyor. Desenli gömleklerle hangi aksesuarlar ahenk sağlar? Pantolon seçerken hangi noktalara dikkat etmeli? Gömlek ve etek armonisi nasıl oluşturulmalı? Desenli gömlekler nasıl kombinlenir? Desenli gömlek modasına ilişkin tüm detaylar yasemin.com’da!

Birtakım modüller her döneme ve modaya hitap etme gücüne sahiptir. Bu modülleri kombinlemek birebir vakitte bir sanat olarak da tanımlanabilir. Zira kendisine ilişkin bir kombin matematiği bulunur. Bu modüller arasında desenli gömlekler de bulunur. Desenli gömlekler, kombinleme nedeniyle giysisi en sıkıntı ve yürek isteyen kesimlerden üzere bilinse de aslında en kolay olanlarından denilebilir. Güç gösteren kısım; akıllıca kombini bulma noktasıdır. Lakin bunu bilirseniz, istediğiniz şıklığı oluşturmanız da mümkün olacaktır. Pekala desenli gömlekleri hakikat kombinlemenin püf noktaları nelerdir? Sizler için bu sorunun karşılığını ve Zara, Koton, Bershka, Trendyol, H&M üzere ünlü markaların yeni seri desenli gömlek modellerini bir araya getirdik. İşte desenli gömlek kombinleriyle ilgili tüm bilinmesi gerekenler:

DESENLİ GÖMLEKLER NASIL KOMBİNLENİR?

Desenli gömlekleri kombinlerken, klasik bir gömlek kombinlemesinde uyguladığımız tüyoları pratiğimiz ehliyetli olacaktır. Gelgelelim bunun dışında uygulayacağımız birkaç ekstra da bulunuyor. Bunlara yakından baktığımızda önümüze çıkacak olan noktalar şunlar:

H&M: 60 TL

– Ayakkabı seçimi yaparken desenlere yönelmeniz önerilir. Topuklu ayakkabılar, deseni ön plana çıkarmak konusunda tesirli olur. Bununla birlikte bir gayrı değerli nokta ise kilo kısmıdır. Yatay çizgiler ve desenler daha kilolu ya da kalın görünür bir imaj oluşturur. Bu nedenle şayet ince bir bel manzarası oluşturmak ve daha zayıf görünmek için dikey çizgiler ve desenler tercih edilmeli.

KOTON: 63 TL – 100 TL

– Desenli gömlekler, hareketli kesimler oldukları için hareketliye hareketli bir modül göz yorulmasına neden olabilir. Bu nedenle düz bir kesim ile tamamlanması önerilir. Hareketli bir gömleğe, düz renk bir pantolon ya da etek.

ZARA: 130 TL – 160 TL

– Aksesuar konusunda gömleğin karmaşık renklerinden yararlanılması tekliftir. Yani, sarı siyah tonlarında bir gömlek giyecekseniz, küpeniz de bu tonlardan biri olmalı. Sonunda bir istikrar ve entegrasyon sağlamış olursunuz.

BERSHKA: 100 TL