• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt neden solgun görünür? Solgun ciltler için doğal teklifler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Cildiniz vakit hengam kimi nedenlerden ötürü solgun, cansız ve bakımsız görünebilir. Bu durum hem günlük hayatınızı hem de hususî günlerinizi etkiyecektir. Meskende yapacağınız birkaç formül ile solgun, cansız ve bakımsız görünen cildinizi: parlak, sağlıklı ve bakımlı bir hale getirebilirsiniz. Evet cilt neden solgun görünür? Solgun cildi canlandıran teklifler neler? Soruların karşılığı yalnızca yasemin.com’da!

Solgun, cansız ve mat cilt, cildin üst katmanındaki meyyit cilt hücrelerinin temizlenmesi sürecine verilen isimdir. Umumiyetle gerilim, ağır tempo, şiddetli makyaj sonrası oluşan bu durum farklı nedenlerden ötürü da oluşabilir. Bu nedenlerden kimileri da değişen hava koşulları, sert rüzgarlar, yaşa bağlı olarak gelen solgunluk, demir ve A vitamini eksikliği, deride kolajen ve elastik liflerin özelliğini kaybetmesi üzere durumlarda da cilt solgun, mat tıpkı devranda cansız bir hal alabilir. Cildinizde oluşan mesele vakitle göz altı morluklarının artmasıyla bile sonuçlanabilir. Lakin sizleri bu durumdan kurtaracak hem de cildinizi olduğundan daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacak teklifleri bir araya getirdik. Uykusuz, ağır iş tempolu ya da cildinizi yorgun hissettiğiniz anlarda yapabileceğiniz teklifleri haberimizin detaylarında bulabilirsiniz. 

LİMON SUYU

Limon suyu cilde parlaklık kazandırmak için doğal ve epeyce tesirli bir metottur. Limon, bol ölçüde C vitamini içermesiyle bilinir. C vitamini, cildin melanin salgısını düzenleme konusunda çok tesirlidir. Cilde doğal rengini veren unsur melanindir. Başkaca, limon suyunda bulunan sitrik asit, hücre yenilenmesine yardımcı olur. Limonu bir dilim kesin ve direkt yüzünüze yahut vücudunuzun uygunlaştırmak istediğiniz gayrı bir noktasına sürün. Ya da bir kesim pamuğu limon suyuyla ıslatarak cildinize uygulayabilirsiniz.

SOĞAN

Soğan sütü yıl uzunluğu sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacak mükemmel bir eserdir. Soğan sütü istenmeyen sivilce izlerini, lekeleri ve kırışıkları gidermek için sadece harici olarak uygulanmalıdır. Bir adet al soğanı mutfak robotunda püre haline getirin ve bir kesim pamuğu ortaya çıkan süte batırın. Bu sütü direkt kırışıklıkların ya da lekelerin üzerine uygulayın. 10 dakika boyunca bekletin ve soğuk suyla durulayın. Uyguladığınız yer tahriş olmuşsa yanma hissi duyabilirsiniz. Bu durumda cildinizin soğan sütüyle temasını kesmelisiniz.

SÜT

Sütteki laktik asitte banyo yapmak meyyit hücrelerden kurtulmaya yardım ederek daha arı ve yumuşak bir cildin ortaya çıkmasını sağlar. Laktik asit birebir hengamda parlaklık katma özelliğine sahiptir. Bu nedenle nizamlı kullanıldığında lekelerin azalmasına ve cildin daha sağlıklı bir renk kazanmasına yardım eder. Ilık süte batırdığınız bir pamuğu kullanarak kendi “yüz maskenizi” yapın.

SALATALIK

Ekseriyetle, cilt bakımı sırasında gözlerin üzerine dilimlenmiş salatalık koyulur. Salatalığın barındırdığı ağır nem, yorgun göz kapaklarını dinlendirmeye ve rahatlatmaya yarar. Salatalık, birebir devirde E vitamini ve doğal yağlar tarafından de zengindir. Bu da onu cildi parlaklaştırmak için kullanabileceğimiz eserlerden birisi yapar. Salatalık cildinize hoşluk ve ışıltı katacaktır. Başkaca, cildinizi yumuşatır ve lekelerle kırışıklıkları yok eder. Tek yapmanız gereken bir adet salatalığı soymak, çekirdeklerini çıkarmak ve macun kıvamına gelene kadar mutfak robotundan geçirmektir. Bu macunu 20 dakika boyunca cildinizde bekletip durulayın. Sonuçları neredeyse anında fark edeceksiniz.