• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Çilek yağının cilde yararları nelerdir? Çilek yağı ne işe yarar?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Çok eski yıllarda Romalıların kullandığı bilinen çilek yağının içerdiği vitamin ve mineraller binaenaleyh cilde birbirinden inanılmaz yararları bulunuyor. Çok çokça kişinin bilmediği lakin mütehassısların önerdiği çilek yağının cilde yararları haberimizin detaylarında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Çilek yağı; ilk olarak eski Romalılarda tıbbi bir ajan olarak kullanılmıştır. Şimdilerde umumi sıhhat ve hoşluk gayeli bir bileşen olarak kullanılan çilek yağı, biotin, folik asit, ellajik asit, vitamin B5, B6 ve C üzere bileşikler ile manganez, bakır ve magnezyum üzere mineraller bakımından zengindir.  Çilek yağının en değerli yararlarından biri sivilce ve akne dertlerine karşı savaş etmesidir. Çilek yağında bulunan antioksidanlar, akne ve sivilce meselesinde kullanılmasının temel nedenidir. Yalnızca sivilce meselesinin tekrarlanmasını engellemekle kalmaz, birebir devirde bu sıkıntıların mevcut tesirlerini de azaltır.

Çilek yağının gerginleştirici özellikleri, gözaltı torbalarının ve morluklarının, çok yeterli ve doğal bir tedavisidir. Çilek yağının, doğal olarak gerginleştirici özelliklere sahip olmasından sair cildin genç ve pürüzsüz görünmesini sağlayan âlâ bir alfa hidroksil asit kaynağıdır. Çilek yağı, yalnızca olağan bir tasarrufla cilt için en uygun yararları sağlayabilir.

Çilek yağı, cildinize öteki cilt tedavilerinden en az 10 kat daha ziyade yarar sağlar. Bu yağda, mevcut olan düzgün ölçüde antioksidanlar sayesinde,  sarkan ve kırışıklar oluşan cildi onarır. Çilek yağı, kırışıklıklar, ince çizgiler, sarkık cilt, cilt donukluğu, vb. üzere meseleleri büyük ölçüde amaç almaktadır. Çilek yağındaki vitaminler, hür radikallerin neden olduğu dertlere karşı savaşan C vitamini içerir. Ayrıyeten cilde yarar sağlayan olağanüstü bir likopen kaynağıdır.

Maksimum nokta cilt meselesine sebep olan en büyük sebep, cildinizin düzgün bir halde temizlenmemesidir. Bunun için çilek yağı üzere tesirli bir yağı kullanabilirsiniz. Bu yağda bulunan antioksidanlar, ciltteki tüm kirleri yok edecek gerekli temizleyici hizmeti görür. Çilek yağındaki mineraller, cildinizdeki gereksiz tıkanıklıkları gidererek cildinizin düzgünce nefes almasını sağlar.

Çilek yağında bulunan alfa-hidroksi asit, ciltteki meyyit hücrelerin yok edilmesine sebep olur. Ayrıyeten cildi düzgünce temizleyerek cildin kalitesini güzelleştirmeye yardımcı olur.  Cildinizi korumak için çilek yağından yardım alabilir ve C vitamininden de faydalanabilirsiniz.

ÇİLEK YAĞI CİLDE NASIL SÜRÜLÜR?

Yüz temizleyici olarak kullanmak için; Çilek yağı direkt yahut vesair esansiyel yağlar ile karıştırılarak sıkıntılı yere uygulanabilir.  15-20 dakika sonra yıkanmalıdır.

Göz altı morluklarını gidermek için; Birkaç damla çilek yağı yaklaşık 25-30 dakika boyunca cilde masaj olarak uygulanabilir. Devirle cildin istenen seviyeye geldiğini göreceksiniz.

Çilek yağını direkt yahut aktifliğini arttırmak için zeytinyağı ve aloe vera jeli ile karıştırabilirsiniz. Yaklaşık 20-30 dakika sıkıntılı yere masaj yaparak uygulayın. Daha sonra yüz suyla yıkanmalıdır. Bu tatbikin bir vade tekrarlanması istenen sonuçları getirecektir.

ETİKETLER