• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Biberon ısıtıcısı ne işe yarar? Biberon ısıtıcısı nasıl kullanılır?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Validelerin en büyük yardımcısı olan kurtarıcı eserlerden birisi de hiç elbet ki bebeklerinin sıcak bir biçimde sütlerini yudumlamalarını sağlayan biberon ısıtıcılardır. Biberon ısıtıcısı kullanarak bebeğinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Pekala ana ve bebeklerin işini kolaylaştıran biberon ısıtıcısı nasıl kullanılır? Biberon ısıtıcısı ne işe yarar? İşte bebek eserlerinden sık tercih edilen biberon ısıtıcısı tasarrufu…

Bebeklerin sağlıklı beslenmesindeki en değerli besin unsuru ana sütüdür. 6. ayını dolduran bebeklerde ek besinlere geçiş yapılabilir ve imkan varsa 2 yaşına kadar ek besinle bir arada ana sütüne de devam edilmelidir. Ana sütünün azalması ya da sütün verilmesinde birtakım problemler oluşuyorsa tabip onayı alarak bebeğin vücuduna tutarlı mamalar verilebilir. Mama hazırlarken içine konulan sıcak suyun soğutulması, ek azıkların ve çalışan anaların sütlerini sağarak buzdolabında ya da buzlukta beklettikleri sıvının bebeğe verilmeden evvel ehliyetli ısıda olması değerlidir. Bu sorunun önüne geçmek için şahsi olarak tasarlanan eserlerin başında biberon ısıtıcılar gelmektedir. Bebeğin damağına münâsib sıcaklıkta beslenmesini sağlayan biberon ısıtıcıları nasıl kullanabileceğinizi sizler için derledik.

BİBERON ISITICI NASIL KULLANILIR? 

Öncelikli olarak yapmamız gereken birinci şey biberon içerisine soğuk halde su, mama, süt ya da ek azık koyulur. Biberonun ağız kısmı sıkıca kapatılarak, ısıtıcının içine tam konumuna oturacak formda yerleştirilir. Biberonu yerleştirdikten sonra ısıtma süreci için ısıtıcının modeline ve özelliklerine nazaran farklı süreçler uygulanır. Kimilerinde istenilen ölçüde sıcaklığın girilmesiyle çalıştırılır.

Bu türlü modellerde en münasip sıcaklık 37 – 40 °C arasıdır. Daha sonra bir alarm sesi duyulur ve bu alarmdan sonra ısıtıcı biberonun istenen sıcaklığını korumak için kapatana kadar sınırlı aralıklarla ısıtma sürecine devam eder. 

Ne olur ne olmaz diye ısıtıcıdan aldığınız besini çalkaladıktan ya da karıştırdıktan sonra sıcaklığı denetim ederek bebeğinize verin.

Çabuk bir biçimde mama hazırlayabilmek için biberon ısıtıcıya yalnızca su dolu biberon koyulup, ülkü sıcaklıkta olacak halde bekletilebilir.