• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

BAKIR SAÇ RENGİ: İLHAM VERECEK 10 FARKLI BAKIR SAÇ MODELİ

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Son zamanlarda herkesin radarında olan saç renklerinden birisi bakır saç rengi. Kızıl saç renginin özel bir türü olan bakır saç tonları hem gösterişli hem de bakım isteyen renkler arasında bulunuyor. Bakır kızıl saç boyası, özellikle parlak saç rengi isteyen kişiler için ideal. Bu saç rengi aslında herkese yakışır ama önemli olan cilt tonuna uygun bakır kızıl tonunu bulmak. Bakır saç rengi nasıl yapılır? Kimler nasıl renk saç modeline sahip? Bakır renk saç boyası önerileri ve modelleri için püf noktaları ve bilmeniz gerekenlere göz atıyoruz. 

BAKIR SAÇ RENKLERİ

Bakırın kendi içerisinde alt tonu da mevcuttur. 3 tane kendi içinde tonu vardır ancak saç tiplerine göre daha açık ya da daha koyu durabiliyor.

Açık bakır kızıl: Hem kızılın hem bakırın net bir şekilde keyfini süreceğiniz açık özellikli tondur. Genç ve dinamik görünüm için idealdir.

Koyu bakır kızıl: Kendi içinde birazcık daha koyu özellik göstermektedir. Çok açık tonları beğenmeyenler için iyi bir seçenek olabilir.            

Parlak yoğun bakır kızıl: Diğer iki tona göre daha parlak görünür ekstra parlaklık isteyenler içim oluşturulmuştur çok canlı ve net bir yansımadır.

BAKIR SAÇ RENGİ YAPILIŞI 

Bakır saç rengi diğer açık renkler gibi çok kolay elde edilemeyen renklerdendir. Ancak doğru tonu tutturabilmek çok da kolay olmayacağı için kuaförde profesyoneller tarafından uygulanmasında fayda var.

BAKIR SAÇ RENKLERİ KİMLERE YAKIŞIR?

Bakır saç renkleri beyaz tenli ve çilli kişiler için ideal fakat esmer tenlilerde bakır rengi olduğundan yaşlı bir görünüme sebep oluyor. Bakır ve tarçın rengi yeşil gözlülere ise en çok yakışan renkler arasında. 

BAKIR SAÇ RENGİ BAKIMI NASIL YAPILMALI?

Bu renkte bakım çok önemli. Boyama işlemini yaptırdıktan sonra eğer bazı bakım uygulamalarını yapmazsanız saçlarınız rengini kaybedecektir. Bakır rengi çok matlaşma yapan ve akan bir saç rengi olduğu için bakımı konusunda hassas davranmak gerekir. Bu sorunların çözümü ise saç cilasıdır. Saç cilasını düzenli uyguladığınızda  saç renginizi akmadan ve tüm parlaklığıyla kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı evde ya da kuaförde  yapabilirsiniz. 

 BAKIR SAÇ MODELİ ÖNERİLERİ 

Yıllardır bakır saç renginden vazgeçmeyen ünlüler, bakır saç modelleri ile de ilham veriyor. Bakır renge geçmekte kararlıysanız bu saç modellerine de göz atmanızda fayda var. 

Jessica Chastain

         Florence Welch

Emma Stone

 Ellie Kemper

                                                                                Lindsay Lohan

  Nicola Roberts

 Zoey Deutch

                                                                             Julianne Moore

                                                                                Angie Everhart

                                                                          Christina Hendricks