• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ayakkabının su geçirmemesi için ne yapılmalı? Ayakkabı içi nasıl sıcak tutulur?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kışın gelmesiyle el, ayak ,burun üzere vücudun belli başlı alanları donmaya başlar. Bu alanları soğuktan korumak için birtakım prosedürler geliştirilebilir. Eller için kullanılan termal eldivenler, ayaklar için termal çoraplar…Peki, yağmur yağdığı vakit yahut ayakkabınızla suya bastığınızda, ayakkabınızın su geçirmesini önlemek için ne yapılmalı? İşte, ayakkabının içini sıcak tutmak için yapılması gerekenler…

Soğuk havalarda vücudu sıcak tutmak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Kansızlıkla baş edemeyen bünyeler zayıf düşmesi nedeniyle kolay kolay ısınamıyor bu yüzden bağışıklık sisteminin aksamasına neden oluyor. Sağlam yapılı ayakkabılar, her ne kadar sağlam ve konforlu olsa da, ayakların üşümesine mahzur olamayabiliyor. Kışın epey ziyade ısınma sorunu yaşanılan ayakkabılar için kimi pratik ısınma formülleri hazırladık. Ayakkabının su geçirmesi nasıl önlenir? Ayakkabı içini sıcak tutmak için hangi formüller uygulanmalıdır?  İşte, muayyen başlı teknikler…

AYAKKABININ SU GEÇİRMEMESİ İÇİN YAPILACAK USUL;

Mahsusen spor yahut gibisi yapılı ayakkabılarda, mum sürme yolu epey kolay bir yoldur. Hafifçe erittiğiniz mumu, ayakkabının su alacağını kestirim ettiğiniz kesimine sürünüz. Daha sonra bu nahiyeyi saç kurutma makinesi ile kurutunuz. Bu süreçle ayakkabınızın içinin su geçirmediğini fark edeceksiniz.

KIŞIN AYAKKABININ İÇİ NASIL SICAK TUTULUR?

 Ayakkabı içerisine mikrofiber kumaş kesimi yerleştirebilirsiniz. Mikrofiber yapılı kumaşlar ısıyı hapseder. Ayakkabınızın içerisindeki ısı döngüsünü bu usul ile sağlayabilirsiniz.

Termal çoraplarınızdan birini ikiye katıyız. Bir parçayı bir ayakkabının içerisine öteki parçayı da vesair ayakkabının içerisine yün ayakkabı tabanlığı üzere yerleştiriniz. Ayağınızı sıcak tutmanız için ekstra bir tahlil olacaktır. Sıradan kalınlıktaki çorabınız ile giyebilirsiniz.

Ayakkabınızın tabanlığını ayakkabının içerisinden çıkartınız. Alüminyum folyo ile kaplayınız. Veya Alüminyum güneşliği de ayakkabınızın kalıbına mütenasip keserek yapıştırabilirsiniz. Böylece ayakkabınızın içi sıcacık olacaktır.

Ayakkabınızın içerisine mentollü kremlerden sürebilirsiniz. Fakat kürk yahut süet tabanlı olmasına itina şovunuz. Mentolün yakma özelliği olduğundan ayakkabının içerisini sıcak tutacaktır.

Ayakkabınızın alt tabanına sıcaklık veren bantlardan yapıştırabilirsiniz. malûm bir vade ayağınız sıcak kalmaya alışacaktır.Bu bantları eczanelerden yahut alışveriş merkezlerden bulabilirsiniz.