• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Aslanpençesi gebe kalmayı kolaylaştırır mı? Testere dişli aslanpençesi kür tanımı

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Gebe kalmak için uygulanabilecek doğal tedavi sistemleri arasında konum alan testere dişli Aslanpençesi bitkisinin hatun sıhhatinde değeri büyüktür. Gebe kalmayı kolaylaştırdığı bilinen aslanpençesi kürü ile doğal yollarla evlat sahibi olunabilir. Gebe kalmak için Testere dişli aslanpençesi kürü nasıl yapılır? Aslanpençesi bitkisi nedir? Aslanpençesi kürünün yararları neler? Hamilelikte aslanpençesi tasarrufu…

Gebe kalmak için uzun uğraşlar veren velev kapı kapı en güzel tabibi arayan çiftler gerekli tıbbi müdahalelerden sonra doğal formüllerle bebek sahibi olmaya çalışabilir. Her yolun herkeste tıpkı tesir bırakmayacağı velev birisine yarar sağlarken gayrısına zararlı tesirlerin verebileceği unutulmamalıdır. Münasebetiyle hanede doğal tedavi tekniklerini denemeden evvel muhakkak tabip onayı alınmalıdır. Gebe kalmak için yararlı olduğu bilinen tanınan bitkiler arasında gelen aslanpençesi bitkisi, anne-baba olmak isteyen çiftlerin rağbet ettiği bir şifadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun da gebe kalmak için önerdiği aslanpençesi kürünü deneyebilir, sağlıklı bir hamilelik için olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Gebe kalmak isteyenlerin dostu aslanpençesi kürü nedir, olumlu tesirleri neler? Gelin birlikte bakalım…

TESTERE DİŞLİ ASLANPENÇESİ BİTKİSİ NEDİR? ASLANPENÇESİ ÖZELLİKLERİ…

Bir vesair adıyla Allcemillavulgaris olarak bilinen aslanpençesi bitkisi, coğrafyamızın yüksek dağlık yerlerinde ve orman kenarlarında yetişen bir tiptir. Görünümünde 7-9 parmaklı yaprakların bulunduğu bitkinin kenar kısımları dişlidir. Sarıya çalan yeşil bir renkte olan dişli yaprakları Mayıs- Haziran devri arasında ortaya çıkmaktadır.

Çiçekleri tam olarak açtığı vakit toplanmaları için en yanlışsız devrandır. Vesair vakitlerde sadece yaprakları toplanır, güneş almayan gölge konumlarda kurutulur.

ASLANPENÇESİ BİTKİSİNİN YARARLARI NELER?

ASLANPENÇESİ NE İŞE YARAR?

Her ay başında görülen adet kanamasında düzensizlik yaşayan, hatun marazları olan, rahminde akıntı ve sancı olan, menopoz periyodu belirtilerini azaltan bu yararlı bitkinin tasarrufu epeyce sıktır. Halk arasında ismini sıklıkla duyduğumuz aslanpençesi bitkisinde kalbin kuvvetlenmesinde kan ve kalp dokusunda kâfi ölçüde kan ile beslenmede yardımcıdır.

Kas erimesi, kas yorgunluğu ve demir eksikliği durumunda kullanılan aslanpençesi bitkisi vücut üzerinde olumlu tesirler sağlayabilir.

GEBE KALMAK İÇİN ASLANPENÇESİ KÜRÜ NASIL YAPILIR?

TESTERE DİŞLİ ASLANPENÇESİ KÜRÜ TANIMI:

Cezvenin içine 1 tutam ölçüsünde testere dişli aslan pençesi ile yarım litre kaynayan suya ek edin. 10 dakika demledikten sonra ocağın altını kapatın ve soğuyunca süzgeçten süzülmüş halini için. Testere dişli aslan pençesi çayını 45 gün gün şiddetli için. Çayı günlük olarak demleyip tüketin.

HAMİLELİKTE ASLANPENÇESİ BİTKİSİ NASIL KULLANILIR?

Hamileliğin birinci üç ayında düşük riski taşıyan hatunların aslanpençesi bitkisi tasarrufunda rahim kasları nispeten güçlenir. Buradaki kas yorgunlukları sarfiyat ve beraberinde düşük riskinde ihtimal düşer. Tekrar birebir halde tevellüdü riskli geçebilecek durumlarda, veladet yaralarında tesirlidir.

Riskli hamilelik öbeğinde olan bayanlar hamileliklerinin birinci trimesterında yani birinci üç ayında aslanpençesi çayını içebilir. Lohusa analara de 10 gün bitkinin çayı tavsiye edilir.

Rahmi sarkan fıtıklı kimselerde de durumu düzgünleştirmek için önerilen bu bitkinin taze halde tüketilmesi daha ülküdür.

TESTERE DİŞLİ ASLANPENÇESİ BİTKİSİ NASIL KULLANILIR?

Aslanpençesi bitkisini tüketecek olan hatunların bu bitkiden faydalanabilmeleri için çay olarak tasarrufu mütenasiptir. 1 litre kaynamış suyun içine 1 yemek kaşığı aslanpençesi ek edilerek, 15 dakika demlendikten sonraki gün içinde içmesi gerekir.

Kompres formunda uygulanacaksa şayet: Taze toplanmış aslanpençesi yıkayıp ezin. Akabinde hasta olan nahiyeye tatbik edin.

Banyoda: Banyo suyunda kullanılmak istenirse, 200 gram kuru bitki yahut 5-6 avuç taze bitki akşamdan suyun içinde bir müddet bekletilir. Akabinde bu su ısıtılır, süzülerek banyo suyunda kullanılır.