• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Antalya’da gezilecek mekanlar

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Antalya, görkemli antik kentleri, tabiat mükemmeli ulusal parkları, etkileyici şelaleleri, mağaralarıyla yerli yabancı turistlerin ilgisini her geçen yıl çekmeye devam ediyor. Evet, tatil hedefli gittiğiniz Antalya’da gezilecek yanlar nereler olmalıdır? İşte, Yasemin’den Antalya rotası…

Akdeniz Bölgesi’nin batısında bulunan Antalya, 630 kilometre uzunluğundaki kıyı şeridiyle sırf Türkiye’nin değil, bir çok devlet tarafından beğenilerek ziyaret edilen kentler arasındadır. Türkiye’nin en kalabalık beşinci kenti olan Antalya, 2.5 milyon nüfusa sahiptir. Antalya’ya nasıl gidilir? Antalya’nın kıymetli turizm merkezi olan kazaları nerelerdir? Antalya’ya gittiğinizde gezip görmeniz gereken alanlar nerelerdir? Merak ettiğiniz Antalya gezisi hakkındaki ayrıntıları sayfamızın içeriğinde bulabilirsiniz…

ANTALYA’YA NASIL GİDİLİR?

İstanbul’dan hususî araçla Antalya’ya gitmek isterseniz, Gebze, Bursa, Bozüyük, Afyonkarahisar, Burdur güzergahı kullanabilirsiniz. 698 km uzunluğundaki bu rota kişisel araçla 8,5 saat sürmektedir. Ankara’dan Antalya’ya ulaşım sağlamak için, Polatlı, Yunak, Akşehir, Gelendost, Kurşunlu rotasını takip etmek gerekiyor. Seyahatiniz şahsi araçla yaklaşık 6 saat 15 dakikada tamamlanacak.

ANTALYA’DA GEZİLECEK KONUMLAR NERELERDİR?

Antalya’nın Kepez kaza hudutlarında nokta alan Düden Şelalesi, görkemli manzarasıyla sizlere farklı bir huzur ve sakinlik yaşatacak.

Antalya’da kesinlikle gezip görmeniz gereken noktalar arasında Olympos Antik Kenti mekan almaktadır. Olympos Plajı sizleri mest etmek için bekliyor. Sevdiklerinizle birlikte Olympos’un yakınlarındaki konaklama mekanlarında konaklayabilirsiniz.

Antalya’nın Muratpaşa kazasında bulunan Kaleiçi, kentin tarihinin izlerini taşıdığı için nispeten değerli bir ortam olmaktadır. Geçmişi günümüze bağlayan en somut yapılardan olan tarihi haneleriyle tarihin kokusunu duyacaksınız. Kalenin etrafını sardığı masmavi denizin manzarası fotoğrafçıların ilgisini çekecek.

Yunan mitolojisine nazaran Antik Likya Kenti olan Kimera’nın yeraltından çıkan ateş kutsal kabul ediliyor. Turist akınına uğrayan Yanartaş, denize yakın arada olup, taşlar arasından çıkan alevlerin hiç sönmemesiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Antalya tatilinizde Kemer Plajı’na gitmemek olmaz. Sabahları denizin ve güneşin tadını çıkarırken akşamları plaj partileriyle eğlenebileceğiniz Kemer’de birbirinden şık plajlar bulunuyor. Antalya Kemer arası, hususî araçla yaklaşık 54 dakika sürecektir.

Antalya’ya gidip de müzesine gitmemek olur mu? Müzeseverler için Antalya’nın Muratpaşa kazasında bulunan Antalya Müzesi siz ziyaretçilerini bekliyor.

Side Antik Kenti, Antalya’nın en ünlü tarihi bölgelerinden biridir. Aracınız ile Side’ye 60 km uzaklıktaki Antalya Havalimanı’ndan rahatlıkla Side’ye ulaşabilirsiniz.

Antalya’nın Serik kazasına bağlı Belek, yerli yabancı turistlerin tercih ettiği tatil beldesi arasındadır. Tabiatı ve bütçeye iyi olması nedeniyle, uğrak bölgeler arasındadır.

Muratpaşa kazasına bağlı Falez Plajları (Konserve Koyu Halk Plajı),uzun merdiven ile inilip deniz kum güneş üçlüsünün tadına bakabilirsiniz. Kuytu bir mekanda olan bu plaj sizleri sakinleştirecek.

Patara Plajı, Antalya’da gezilecek mahaller arasındadır. Patara Plajı ile alakalı detayları arıyorsanız haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz. Detayları için tıklayın.

ETİKETLER